Přejít na navigaci

Velikonoce 2021

  • Datum: 31.3.2021 v 20:12,
  • Přidat komentář
  • Velikonoční svátky jsou dobou, kdy se příroda probouzí, my lidé doufáme i věříme, že i v nás se děje jakési „obnovení“ něčeho –. Pokud člověk věří v Boha, lidstvo, v přátelství či v sám sebe – pak patří k lidem šťastným na této Zemi, dokáže se radovat z barev, muziky, maličkostí i závratných kladných změn.

A proto, moji vážení! Přeji k Velikonocům 2021 ono hýčkané zdraví, z čehož pramení štěstí!

Byly doby, kdy jsem dávno před Velikonocemi profukovala vajíčka, abych měla celou kupu na malování. Na severu Čech bývalo zvykem, že se na zahradě schovávala hnízdečka – proutěné košíčky – ale i zelený vyklíčený oves, do toho se dala vejce z čokolády i kraslice. Jako děti jsme se rozběhly a hledaly velikonoční nadílku – protože naše maminka byla velkorysá, pozvala z celého sousedství děti k nám na zahradu, to bylo něco!

Na Velikonoční pondělí bývala slavnostní jízda na koních, všichni sedláci vyparádili své jezdecké koně, hrála dechovka, v chrámech zněly varhany naplno, lidé oblékli své sváteční šaty, nikdo nepracoval, ale světil svátky…

Svět se změnil, svět se musí měnit, se světem se mění lidé k obrazu svému. Z postavení své generace si dovoluji konstatovat, že lidstvo zanedbalo přírodu, lesy, prameny a vodní zdroje, pokročilá technika není kde likvidovat, jsme ve vlastní pasti, voláme toho času SOS, kdo se ještě dokáže pomodlit, zvedá ruce k Nebi.

Velikonoce jsou svátky vzkříšení, mějme se rádi, vzájemná láska je perpetuum mobile, radujte se!

Přeji Vám, Dcerám, Vašim rodinám, příznivcům, našim čtenářům, krásné Velikonoce jménem Jarky Matouškové, členky rady spolku Dcery 50. let!

Hana Truncová

Soubory ke stažení

Pro stáhnutí klikněte na odkaz pravým tlačítkem a z nabídky vyberte Uložit odkaz jako...